Seksin yararları ve zararları

Uzmanlar tarafından verilen bilgilerde haftada üç kez cinsel ilişkiye girilmesi zaman içinde 10 yaş daha genç görünmenizi sağlıyor. Hayatınızda varolan aktif bir seks yaşamı sayesinde daha genç, aktif, canlı ve mutlu olabilirsiniz.

Yapılan araştırmalara göre aktif bir seks yaşamının spordan sonra gelen en yararlı aktivite olduğu belirlenmiştir. 45-55 yaş grubu arasında yapılan araştırmaların sonucu ’süpergencin gizleri ‘ adı altında bir kitapta yayınlanmıştır. Araştırma sahibi David Weeks seks dışında daha genç ve mutlu kalmamızı sağlayan olaylar sıralamasını aktif bir sosyal yaşam, kendi yaşından genç biriyle yapılan evlilik, ve kadınlar içinde hormon tedavisi olarak belirledi.

Seksin yararları, seksin faydaları, seksin sırları

Seksin yararları, seksin faydaları, seksin sırları

Haftada 3 kez aynı kişiyle yapılan seksin kişiyi uzun vadede daha mutlu bir insan yaptığını ve bu sayede genç kalmasına yardımcı olduğunu ortaya koyan araştırma da ayrıca haftada 3 kezden daha fazla cinsel ilişkiye girilmesinin artı bir yarar sağlamayacağı belirlendi. Aktif bir seks yaşamının öneminin vurgulandığı gibi evlilik dışı yapılan seksin gençleştirmeyi sağlamadığı hatta stres ve heyecana sebep olduğu için yaşlanmayı hızlandırdığı ispatlanmıştır.

Seksin her iki kişiyide mutlu ettiği, iyi süren bir seks yaşamının kişilerin evliliğinde de mutlu bir dönem geçirmelerine sebep olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca bunlara ek olarak yapılan başka araltırmalarda seksin zayıflattığıda vurgulanmıştır…

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !